Materiały na plisy

Rolety mogą być wykonane z różnych materiałów – od gładkich, delikatnych w dotyku i transparentnych, po bardziej sztywne, chropowate i nieprzepuszczalne. Materiały na plisy mają bardzo szerokie zastosowania. Olbrzymie spektrum wyboru sprawia, że każdy może znaleźć odpowiednią opcję dla siebie, dzięki czemu rolety będą stanowiły doskonałe uzupełnienie aranżacji pomieszczenia, w którym się znajdą. Warto więc zwrócić uwagę na ten parametr przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Odwiedź sklep z materiałami na rolety

Jaki materiał na rolety plisowane wybrać?

Tkanina na rolety wbrew pozorom nie jest standardowym materiałem. Od tego, z czego zostaną wykonane plisy, zależą ich parametry, takie jak ochrona przed promieniami słonecznymi. Materiały te to najczęściej wysokogatunkowe tkaniny o gęstych splotach i różnych fakturach, przycinane na wymiar.

Rolety z materiału są obecnie jednymi z najpopularniejszych produktów używanych do osłaniania okien. Klasyczne charakteryzują się pewnym stopniem przepuszczalności światła, dzięki czemu nawet po całkowitym ich zasłonięciu w pomieszczeniu wciąż jest widno. Tkaniny plisowane nieco różnią się od tych, które znajdujemy w standardowych roletach – są składane, a nie zwijane.

Można też nabyć rolety z kategorii premium, gdzie plisowany materiał jest nieco grubszy, a jego struktura jest wyraźnie wyczuwalna. Jeśli zależy nam na pełnym zaciemnieniu, to powinniśmy zdecydować się na rolety plisowane pokryte dodatkową warstwą gumy, które gwarantują stuprocentowe odcięcie od światła słonecznego.

Jeśli chodzi natomiast o konkretne typy materiałów do rolet, to najczęściej spotykany jest poliester albo poliamid, rzadziej bawełna lub Shantung, czyli tradycyjna, jedwabna tkanina. Każda z wymienionych tkanin ma inne właściwości i inaczej się układa, jednak wszystkie mają cechę wspólną, a jest nią ponadprzeciętna trwałość. Dzięki temu masz całkowitą pewność, że kupując rolety w renomowanym sklepie takim jak as-rolety, inwestujesz w produkt, którego będziesz używać przez wiele lat.

Opinie o plisach

opinie o plisach z as-rolety przeczytałam w internecie i postanowiłam sama wypróbować dostępne produkty. Teraz szczerze mogę je polecić bo są naprawdę bardzo wysokiej jakości, a do tego w atrakcyjnej cenie!


Dominika

na plisy zdecydowałem się po namowach znajomych, poczytałem też o nich nieco na forach co ostatecznie przekonało mnie do zakupu. Teraz wiem że to był świetny wybór. Naprawdę dobrze chronią przed słońcem!


Michał

chciałem wysokiej jakości plisy zaciemniające w 100% do mojego studia muzycznego, i postawiłem na te plisy, które miały pozytywne opinie. Gorąco polecam bo sprawdzają się doskonale - nie ma na co narzekać


Tomasz

potrzebowałem plisów na działkę więc przejrzałem opinie o plisach w internecie, a tam znalazłem informację o sklepie as-rolety. Moge szczerze polecić firmę i produkty - wszystko bardzo szybko i wysokiej jakości!


Wiesław

plisy to było jedyne rozwiązanie, na które mogła zdecydować się do naszego domu. poczytałam opinie o plisach w internecie i to właśnie mnie przekonało, że należy postawić właśnie na nie i to był strzał w dziesiątkę!


Marcelina

poszukiwałam plisy do pokoju i chciałam, żeby gwarantowały 100% zaciemnienia, gdyż mieszkam na parterze i czasem ktoś zajrzy mi przez okno. Wybrała as rolety po przeczytaniu opinii o plisach od nich i nie żałuję!


Urszula

plisy świetnie wpasowały się do aranżacji mojego salonu - bardzo ładnie się prezentują zarówno zwinięte, jak i rozłożone. Wysoka jakość wykonania i ponadprzeciętna trwałość to jest to czego oczekiwałem po przeczytaniu opinii o plisach.


Jarek

na opinie o plisach od as-rolety natknąłem się przypadkiem, a akurat rozmyślałem nad małym remontem. Zamówiłem i jestem bardzo zadowolony. Niska cena, wysoka jakość szybka wysyłka i doskonały kontakt ze sprzedawcą.


Dawid